JazzBez 2013. Учасники другого дня. 7 грудня

tatvamasi

Tatvamasi (Польща)

Grzegorz Lesiak – гітара
Tomasz PiąteK – тенор-саксофон
Łukasz Downar – бас-гітара
Krzysztof Redas – перкусія

– це нове, суверенне королівство на польській музичній мапі, проголошене взимку 2011 року. Квартет Tatvamasi утворюють інструменталісти, що роками діють на сцені імпровізаційної і прогресивної музики. У музичному плані цей проект обертається навколо аванґард-фолку, з домішками джазу, блюзу, проґресів-року чи імпровізації.
Гітарист гурту Grzegorz Lesiak відомий в Україні, як учасник легендарного фолкового проекту ORKIESTRA ŚW. MIKOŁAJA.

www.tatvamasi.pl

Mark Eliyahu & Marinita (Україна-Ізраіль-США-Азербайджан)

Marinita – вокал, фортепіано
Mark Eliyahu – кяманча
Teymur Phell – бас
Orhan Agabeyli — перкусія

Музика проекту «Mark Eliyahu & Marinita» – поєднання віртуозности і краси. Це витончений букет культур різних народів: євреїв, азербайджанців, ромів, американців, українців, в якому кожна квіточка унікальна, а цілий букет є витвором мистецтва!
Проект поєднав музикантів, що творять на перетині джазу та world-music з України, Ізраїлю, США та Азербайджану.

mark_eliahu
Mark Eliyahu
Зірка ізраїльської сцени, мультиінструменталіст, композитор, аранжувальник, майстер гри на кяманчі та багламі.
Народився в Дагестані в 1982 році в сім’ї знаменитого музикознавця і музиканта Переца Еліягу.
Марк виступає на найпрестижніших сценах та фестивалях світу. На його рахунку ціла низка успішних альбомів, а сольний альбом «Voices of Judea» приніс йому славу та визнання музичних критиків у всьому світі.
Марк у дитинстві навчався гри на скрипці. Після репатріації до Ізраїлю вивчав турецьку музику та гру на багламі. Також навчався грецької та ірландської музики. Захопившись перською та азербайжанською традиційною музикою, поїхав на 2 роки до Баку навчатись грі на азербайджанській кяманчі у Адалята Везірова. Повернувшись до Ізраїлю, виступає солістом Israeli Chamber Orchestra of Ramat-Gan.
У 2002-2003 роках Марк був обраний Євросоюзом та компанією United Colors of Beneton представляти Ізраїль у міжнародному проекті Musica Fabrica. Як соліст філармонійного оркестру, Марк об’їхав цілий світ та виступав на церемонії нагородження Нобелівською премією. Зі своєю сольною програмою «Voices of Judea» виступав у центрі Помпіду у Франції та на Fabrica festiva в Італії. Також серед його досягнень – перше місце на фестивалі Global Dance.
У 2011-12 роках Марк гастролює Бразилією з місцевою групою Javaro, бере участь у записі концертної серії «Casablanca» із Andalusian Mediterranean orchestra та пише музику до фільму Бені Тораті «Ballad to the crying spring».
Часто виступає у спільних проектах з батьком, співпрацює з іншими зірками ізраїльської сцени: Aliza Elyon Israeli, Idan Raichel, Rita, Berry Sacharov, Ravid Kachalani та іншими. Також він є солістом Jerusalem’s New Orchesrta.
Нещодавно Марк одержав ізраїльського Оскара «Ofir’s award» та нагороду Єрусалимського фестивалю.
www.markeliyahu.com

zacharova
Мarinita
Мarinita віртуозно володіє вокально-фортепіанною технікою, має барвисту етнічну манеру співу із витонченою орієнтальною мелізматикою та ідеальним інтонуванням, природно використовує складні ритми, притаманні близькосхідній, тюркській, балканській та ромській традиціям. У дискографії Марініти чотири альбоми, а також участь у багатьох збірках.
Вона брала участь у багатьох міжнародних фестивалях в Україні, США, Європі та Ізраїлі.
www.marinita.com.ua

teymur_hpell
Teymur Phell
Віртуозний бас-гітарист та контрабасист, учасник Mike Stern Trio.
Народився в Азербайджані в Баку у дуже музичній сім’ї, виріс в Ізраїлі. Теймур почав грати на бас-гітарі у 13 років. У 18 років поступив до Єрусалимської академії музики, де вперше взяв до рук контрабас і де його навчав класичної музики маестро Michael Klinghofferfor. Теймур швидко заслужив собі ім’я як на ізраїльській джазовій сцені, так і у світі, гастролюючи зі всесвітньовідомою співачкою Amal Murkus.
2008 року взяв участь у записі альбому “Галілея” проекту Mарініти «Anno Domini».
Переїхавши до Нью-Йорку в 2011 році, Теймур виступав і записувався з такими зірками, як Mike Stern, Leni Stern, Danilia Cotton, Kevin Salem, Lew Soloff, Oz Noy, Nat Janoff, Logan Evan Thomas і багатьма іншими.
«Неймовірний басист… Відмінне почуття, дивовижний соліст, люблю грати з ним!» – говорить про Теймура легендарний гітарист Майк Стерн.
www.teymurphell.com

agabeyli
Орхан Агабейлі
Барабанник, перкусист, викладач, творець власної школи гри на перкусії. Орхан почав займатися музикою у віці 15 років і самостійно освоїв техніку гри на перкусійних інструментах, після чого вступив до Харківської консерваторії на факультет естради і джазу, де навчався грі на ударних інструментах. У Туреччині Орхан навчався у Місірлі Ахмета – найвідомішого в світі майстра гри на дарбуці.
Орхан – учасник різних музичних проектів, як українських, так і міжнародних, працює в найрізноманітніших стилях: від автентичної музики сходу, до джазу, року, фанку тощо. Протягом своєї музичної діяльності він брав участь в багатьох музичних фестивалях і форумах, серед яких «Jazz Bez», «Єдність», «Palm Jazz Fest», «Kharkiv Zajazz Fest» «AlfaJazz», гастролював Європою та країнами Азії. У грудні 2011 року відкрив школу гри на перкусії, де навчає грі на дарбуці і кахоні, поєднуючи викладання з активною концертною і гастрольною діяльністю.
http://www.orhanagabeyli.com/

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *