11-24 лютого – виставка Dark Art

Тернопіль висвітлить «темне мистецтво»

Після вдалого дебюту у Львові, експозиція темного мистецтва прямує до Тернополя.
11 лютого в Тернополі відбудеться арт-захід «Мистецтво в темряві». Акція покликана презентувати твори в новому для України жанрі дарк арт. Дане мистецтво набуло популярності в другій половині 20ст., зазнало модерністських впливів – сюрреалу, імпресіонізму, декадансу та пост модернових трансформацій – фентезі, індустріалізму.

Дарк арт має своїх прихильників та послідовників в Швейцарії (Ганс Рудольф Гігер), США (Джеральд Бром), Великобританії (Марк Поттс), Польщі (Здзіслав Бексінський). Основні теми dark-at– темна романтика, страшні казки, психологічні фантазії, фентезі, уривки зі снів, потойбіччя, інші світи. Мистецтво dark-art дуже символічне та асоціативне, в цьому його схожість із сюрреалізмом.

У всьому світі проходять подібні заходи, спрямовані на популяризацію dark-art, адже цей напрям зараз стає все більше актуальним, сучасні комп’ютерні ігри та графіка більш ніж на 50 % складаються із dark-art.

Мета нашого заходу – представити в Україні митців даного жанру. На експозиції будуть презентуватись живопис, графіка, інсталяція, фото, колаж, скульптура, короткий метр. Ми зосередили свою увагу на таких течіях дарк арту як: surreal, grunge, digital art, industrial, cyberpunk, gothicа.

Митці зі Львова, Києва, Чернівців, Тернополя виставлять невідомі досі твори.
Експозиція однозначно здивує і, можливо, шокує глядача поєднанням технік та новим поглядом на арт. Звідси і назва акції «Мистецтво у темряві», оскільки дані напрямки не висвітлювались досі широкій публіці.

Це новаторська виставка для Тернополя, вона комплексно поєднує в собі мистецьку акцію та ряд розважальних заходів. Відвідувачів чекає театральна постановка від Студії Асоціативної Пластики при театрі «Ми». «Ми» – професійний та любительский (від слова «любити») театр. Незмінним режисером, духовним наставником та його творцем є Валерій Собецький. Театр працює та експериментує в різних жанрах:
класичної драми; асоціативної пластики; чорного театру; тіньового театру; асоціативної субліматики, тощо.  За 25 років існування здійснено більше 70-ти постановок, взято участь у багатьох фестивалях, організовано більше 10-ти своїх фестивалів та ініційовано і проведено кілька міжнародних програм.

В підтримку даної експозиції виступлять тернопільські діджеї, що окрім популярності серед молоді, концептуально відповідають акції.
Акція буде вільна до перегляду. Відвідувачі експозиції зможуть за філіжанкою кави обговорити тематику виставки, презентовані твори, а також переглянути короткометражки.
«Мистецтво в темряві» донесе всім нам розуміння того, що арт не настільки однозначний, здатний дивувати і епатувати, може генерувати нові напрямки і містить у собі невичерпний запас креативу.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *