JazzBez 2014. Учасники концерту 11 грудня

sadovska

Нова, сповнена глибокого драматизму, тремкої ніжності і піднесення програма постала із співпраці всесвітньовідомої української співачки Мар’яни Садовської, джазового контрабасиста Марка Токара, львівських музикантів та етнічно-експериментального тріо «КУРБĀСИ».

4 жіночих вокали у супроводі 4 контрабасів та тексти Сергія Жадана обіцяють стати непересічним явищем в новій українській музиці.

Мар’яна Садовська – співачка, акторка, музичний драматург, викладачка, фольклористка… Львів’янка, яка вже багато років мешкає в Кельні, а працює в різних країнах Європи і США. Віртуозну мизикантку через її голосову палітру та надзвичайну експресію називають українською Бйорк. Мар’яна співпрацює із всесвітньо відомим Kronos Quartet, знаними театрами, виступає зі своїм проектом Borderland.
www.marianasadovska.de

Марк Токар — імпровізаційний джазовий контрабасист, перший український музикант, який грав на Chicago Jazz Festival. Народився у Львові, мешкає в Києві. Музику вивчав у Львові, Кракові та Катовіцах. На літніх джазових школах у Кракові навчався у американця Майкла Паркінсона, а на стипендії «Gaude Polonia» у професора Яцека Недзєлі.
Його перший альбом Yatoku (з Юрієм Яремчуком та Клаусом Кугелем) був виданий лейблом Not Two 2006 року. Після цього музична кар’єра Марка Токаря різко пішла вгору. Починаючи з 2007 він є учасником Ken Vandermark Resonance Project, як музикант грає в багатьох проектах та на різноманітних фестивалях в США, Німеччині, Польщі, Австрії, Франції, Україні, Росії, Італії, Угорщині, Люксембурзі, Чеській Республіці, Литві.
Співавтор кількох музично-поетичних проектів в дуеті з поетесою Любов’ю Якимчук та проекту «Avtokar».
www.marktokar.info

Іван Огар – один із найдосвідченіших українських контрабасистів. Артист батяр˗бенду «Галичина» Віктора Морозова, львівського фольк˗бенду «Бурдон», ансамблю народної музики «Аркан», ансамблю ретро˗музики «Галицька ревія» Ростислава Демчишина, вокально˗інструментального ансамблю «Жайвір» та легендарного ансамблю «Ватра».
Виступав із зірками естради ще із «совіцьких» часів та воскрешав український фольклор на зорі незалежності. Останні роки займається звукозаписом.

Володимир Бедзвін – насамперед відомий як дуже перспективний львівський віолончеліст та учасник багатьох різних проектів. Навчався у Львівській Національній Музичній Академії. Як композитор та музикант був учасником симфонічного оркестру «INSO», «Fidel Trio Quartet», гуртів «Jalapita», «Kurbasy», «Гич Оркестр», «Bedzvin», «Люди Добрі».

Артем Каменков навчався гри на контрабасі у Львівському державному музичному училищі ім. С.П.Людкевича. Грав у камерному оркестрі «АКАДЕМІЯ» де також був концертмейстером групи контрабасів, в оркестрі «INSO-Львів», у етно-гурті «Люди Добрі», у гурті «Lemko Bluegrass Band», що грає українсько-американський фольк власної інтерпретації, у проекті актриси Марії Копитчак у супроводі «Оркестри Почувань», що виконує романси Богдана Весоловського.

Тріо «КУРБĀСИ» у складі Наталки Рибка-Пархоменко, Марії Копитчак та Мирослави Рачинської є співочою частиною однойменного етно-ембіент гурту. 2009 р. на території львівського Театру імені Леся Курбаса кілька акторів почали досліджувати пісню, як драматургію, з її атмосферою, сюжетом та змістом, намагаючись поринути в глибину.

Наступним кроком був експеримент зі звуковим простором, де були задіяні імпровізації голосу та музичних інструментів. Головною метою учасників є пошук методів розкриття пісні, як самобутньої субстанції, живого організму, з своїм життям і драмою.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *