JazzBez 2014. Учасники концерту 13 грудня

shofar

Shofar
Raphael Rogiński – електрична гітара
Mikołaj Trzaska – альт-саксофон, кларнети
Macio Moretti – перкусія

Репертуар тріо Shofar складається з традиційної єврейської релігійної музики. Так як відрізняються коментування тори, так і музика тріо відтворює різні течії релігійності.
Твори, які виконує тріо, походять з довоєнних музикознавчих досліджень з регіонів України, Польщі та Молдавії.
Це, найчастіше, так звані «ніґуни» – магічні релігійні пісні, що у деяких випадках мають вводити в транс і екстаз. Також гурт грає «фрейлакси» – більш танцювальну музику і пісні, що походять з єврейської літургії. Зараз концертну програму, здебільшого складають пісні із хасидською традицією. Основним стимулом для захоплення цією традиції було віднайдення Рафаелем Рогіньским колекції хасидської пісні Бєрґовського. Цей музикознавець на початку 20-х років вивчав єврейську музику. Одним з результатів його роботи був том, присвячений хасидській традиції. Зберігаючи у незмінному вигляді матеріал звукових доріжок, можна знати весь спектр хасидської музики та культури, пов’язаної з нею. Все це поєднане з сучасним підходом до творчих форм джазу.
Shofar дебютував 2007 року з альбомом “Shofar”, другий альбом “Ha-Huncvot” мав прем’єру 2013 року у Lincoln Center в Нью-Йорку.
www.facebook.com/shofarplanet

futurethno

FUTUREthno
Містер Крайм – діджей
Filip Szymaniak – скрипка
Łukasz Owczynnikow – контрабас
Grzegorz Pałka –барабани
Роман Бардун – фортепіано

FUTUREthno – це насичений народними мотивами джаз, забарвлений електронною музикою. Головна ідея полягає в тому, щоб передати дух народної пісні, однак не в очевидний спосіб, а за допомогою сучасної мови, енергетичного джазу. Композиції основані на українському та польському фольклорі. Гурт творять молоді, проте досвідчені музиканти з України та Польщі.Музиканти єднають досвід та талант, шукаючи мистецького консенсусу у багатогранному змаганні епох, культур та ментальностей. «Музичне походження» учасників: академічна музика, джаз, електроніка – додають особливого характеру звучанню колективу.
Гурт мав можливість концертувати на фестивалях Східної Європи а також Великобританії, серед яких London Jazz Festival та Fre3jazzdays (Варшава).
“Один з найбільш цікавих на сьогодні проектів музичних ”, – так сказав про гурт Томаш Калінський – мистецький директор фестивалю fre3jazzdays.
www.futurethno.com

Склад колективу:
Містер Крайм (діджей Крайм) – діджей, музикант і продюсер, який присутній на широко значній музичній сцені Польщі протягом багатьох років. Своє захоплення грамофонами розпочав в першій половині 90х. Самого себе трактує більше як музиканта ніж діджея, оскільки грамофони і діджейський міксер використовує креативно, а не тільки як інструмент котрий служить для відтворювання платівок. У Польщі він є піонером так званої течії турнтейболізму. На своєму рахунку має співпрацю з такими чільними представниками польського джазу, як Славек Яскулке, Йоахім Менсель, Ярослав Смєтана, Кшиштоф Дзєдзіц, Пьотр Вилєжал, Агa Заріан, Єжи Малек, Карім Мартусевіч, Йоргос Сколіяс і багато інших. Мав можливість підтримувати таких артистів, як Run Dmc, Morecheeba, Coldcut, Dj Qbert, Scratch Perverts, X-Ecutioners, Goldie, Herbaliser, Afrikaa Baambaata, Scratch (The Roots) i багато інших.

ФіліпШиманяк/Filip Szymaniak (скрипка) – випускник Музичної Академії ім. Фридеріка Шопена в Варшаві, філія інструментально-педагогічного відділу в Б’ялимстоку у класі професора Д.ГАРБАЧА. Як музикант – інструменталіст співпрацював з багатьма оркестрами в Польщі, серед яких Варшавський симфонічний оркестр СОНАТА, Щецинська опера На Замку, Ломзиньський Камерний Оркестр, Альфред Хаус Танго Оркестра, Новий Камерний Оркестр та ін. Побував в кількох закордонних турне (Мексика, Японія, Голландія, Німеччина, Італія). Вже кілька років співпрацює з студіями звукозапису Jazzboy Records та Sony-Bmg Music Poland як сесійний музикант.

Лукаш Овчинніков/Łukasz Owczynnikow (контрабас) – навчався в Музичній Академії міста Лодзь, а також є студентом Поліцеальних Джазових Студій на Беднарській в Варшаві. Він є багатостороннім музикантом. Має численні досягнення в сфері класичної музики (нагороди та відзнаки на конкурсах Польщі), концертує з оркестрами під керівництвом відомих диригентів, таких як Яцек Каспшик, Кшиштоф Пендерецкі , Габріель Хмура, Крістоф Альтстандт, гастролюючи у Франції, Японії, Німеччині, Чехії, Іспанії. Виступав на таких фестиваляхсучасної та імпровізованої музики, як Варшавська Осінь, Ад Лібітум.

Гжегож Палка/Grzegorz Pałka – молодий талановитий барабанщик з Кракова. Він брав участь і здобув нагороди на багатьох фестивалях та конкурсах серед яких Міжнародний фестиваль «Драм фест» в місті Ополе. Також він є учасником різних джазових майстеркласів, де вчився в таких музикантів як Біллі Херт, Дом Фамуларо, Марта Клімасара. На даний момент навчається в Краківській Музичній Академії в класі джазових ударних інструментів у Доктора Лукаша Жити.

Роман Бардун – піяніст зі Львова. Він має досвід гри в різноманітних колективах включаючи бігбенди, оркестри. Вчився у видатних польських джазових піаністів, таких як Міхал Токай, Анджей Ягодзінський, Марцін Масецький. Роман брав участь в міжнародних проектах граючи з музикантами Польщі, Німеччини, Великобританії, США, виступав на фестивалях Польщі, України, Молдови та Росії. Роман є стипендистом програми Міністра культури Польщі “GAUDE POLONIA” 2010 року. На даний момент навчається в Краківській Музичній Академії в класі джазового фортепіано у Йоахіма Менсля.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *